DITEK DTK-120HWLOK 120VAC Surge Protective Device with Lockout
Approved for 20A circuit breakers
Diagnostic LED indicates ground presence, system power and SPD function
Weatherproof
Buy Now
SKU:DTK-120HWLOK
Product Overview
Main Features
  • Weatherproof enclosure
  • Small footprint enables installation in a variety of locations
  • Complies with ANSI/IEEE C62.41 and C62.45 Category B standards
  • Lockout kit prevents accidental disconnect of fire alarm system
Specifications
Technical Information
Dataline Protection Datacommunication Output Voltage 120V AC
Physical Characteristics
Height 2.9" Weight (Approximate) 8 oz Width 1.7"
Power Description
Input Voltage 120V AC